Ayurveda

O ajurvédu jsem se začala zajímat díky své perfektní zkušenosti s ajurvédskou medicínou, která mi doslova zachránila kůži. Naproti tomu běžná medicína vůbec nezabírala. Rozhodla jsem se, díky této příhodě a svému zájmu o nutriční výživu a masáže, ajurvédu studovat přímo v Indii.

O co se vlastně jedná? Ajurvéda je celostní a detailně propracovaný systém prevence a udržování člověka zdravého. Popřípadě léčby, která je velmi účinná spolehlivá. Avšak ryzí ajurvéda se soustředí předně na to, abychom žádné nemoci nepodlehli. Stará se o náš psychický i fyzický stav tak dobře, aby udržela vnitřní rovnováhu těla a duše v dokonalé harmonii.

 

Mým zachráncem a učitelem ajurvédy je lékař indického původu…

  image-fecd7094e144b2a22152e4c9b71f48cf9f819bd8004e02e1fd8291c81471cb80-V

Dr. Syam Dayal V., B. A. M. S. 

I was born in a great Hindu family in Kerala. I was very interested about ayurveda from my early childhood and I was very much amazed by seeing the practice of my grand father. My grandfather was great Marma specialist. By profession he was policeman and this was just his service for the people around him, he did it free for everyone. He had a high respect in the society because his helping nature. I heard many people were saying that he should have a long life. He is still my inspiration even though he passed away when I was 18 years. But still I can feel his blessing and good energy around me. I am doing treatments for poor people in my village according my grand fathers tradition without taking payment and I get blessings from them which makes my healthy and happy. I feel a mission to share with the other people the genuine knowledge of  ayurveda. Ayuveda is way which combine soul and body because our body is unit , a miniature of the universe. We should take care about body and mind together. Ayurveda includes every chapter of our life. It is very pure holistic and complete system, it is treasure from India. And it is reason why I am so enthusiastic to give this ideas other people because we always pray lokah samastha sukhino bhavantu – let good things happen to every one in the universe.

Překlad:

Narodil jsem se ve skvělé hinduistické rodině v Kerale. O ajurvédu jsem se zajímal již ve svém raném dětství a byl jsem fascinován pozorováním svého dědečka při práci. Byl skvělý Marma specialista. Profesí byl policista, ale toto byla jeho služba lidem okolo. Své léčení poskytoval všem zdarma. Díky svému umění si vypěstoval vysoký respekt mezi lidmi. Slyšel jsem, jak mnoho lidí říkalo, že by měl žít velmi dlouho, tak moc byl pro všechny prospěšný. Vždy byl a bude mou inspirací, přestože zemřel v mých 18 letech. Stále mohu cítit jeho požehnání a pozitivní energii okolo sebe. Podle jeho tradice, ve svém volném čase, i já poskytuji léčbu pro chudé lidi v mé vesnici zdarma a odměnou je mi jejich požehnání, což mě činí šťastným a zdravým. Cítím jako své poslání sdílet s dalšími lidmi tyto ryzí a nenahraditelné znalosti ajurvédy. Ajurvéda je cesta, která kombinuje duši i tělo , jelikož každý jedinec je celek a je miniaturou vesmíru. Je důležité starat se o své tělo i duši dohromady. Ajurvéda je věda obsahující všechny kapitoly našeho života. Je to ryzí, holistický a komplexní systém, je to poklad indické kultury. Důvodem, proč jsem tak nadšený předávat tyto myšlenky dalším lidem, je, že v Indii vždy přejeme: „Lokah samasta sukhino bhavantu“…nechť se dobré věci dějí každému v celém vesmíru.

Nabídka:

Marma Ayurveda masáž

Osobní diagnostika a konzultace

– diagnostika

– dietní plán

– ajurvédská léčba

– doporučení životního stylu

– Energetická marma masáž

Energetické masáže

dle služeb

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *