PROBĚHLO: Dech a Energie & Úplňkový kakaový rituál

PRÁNÁJÁMA – Dech a naše životní energie

Práce s dechem je nejdostupnější a nejsnadnější způsob, jak pracovat se svou vnitřní sexuální (životní) energií, jak porozumět svému tělu a dostávat se za hranice svého běžného vnímání. Dech a práce s bandhami (tzv. zámky v těle) navozuje rozšířený stav vědomí a velký příval energie. Na tomto workshopu si vysvětlíme práci s energetickým systémem těla, práci s čakrami (energetickými centry), bandhami (tělesnými zámky) a základní i pokročilé dechové praktiky. Z workshopu si odnesete cenné informace o každodenní dechové praxi a její pokročilé verzi. V ceně workshopu jsou také materiály pro udržení domácí praxe.

KAKAOVÝ RITUÁL

Kakao má stimulující a povzbuzující účinky spojené s láskou, potěšením, uvolněním, radostí a pocity štěstí. Působí jako afrodiziakum, generátor dobré nálady a stimuluje náš energetický systém. Zvláště silně působí na naše energetické centrum lásky a vztahů – srdeční čakru – Anáhatu a naše emoční centrum čakra Solar plexu – Manipúru. Obřadní čokoláda také otevírá naši komnatu vnitřního dítěte a spontánní radosti. Během rituálu zažijete očistnou dechovou praxi čaker, spontánní tanec či pohyb očišťující naše energetické tělo a vedenou meditaci pohybem.

 

Obřadní čokoláda:

Jedná se o kakaovou hmotu ve své nejčistější podobě – 100% raw kakaovou pastu z nepražených kakaových bobů z Ekvádoru. Obsah kakaového másla v této kakaové hmotě je 50 – 55%. A při jejím zpracování se používají teploty do 42°C. Během rituálu dostanete kalíšek horké obřadní čokoládu a můžete si ji dle potřeby ochutit medem, třtinovou šťávou a kořením. Kakaový rituál doporučuji provést na lačný žaludek…tedy posledním jídlem by měla být snídaně, pokud se rituál provádí večer.

Kakao je v čisté podobě díky svému složení velmi zajímavé na cestě objevování vlastního těla, dotekové a emoční citlivosti a meditativní koncentrace. Potkání Vašeho těla s kakaem v této ceremoniální a koncentrované podobě bývá pro lidi velkým překvapením a novým objevným potkáním se se sebou samým. Tento stav umožňuje experimentovat se svou přítomností, spontánností a hravostí. Rozproudí v těle divokou energii, okysličí několikanásobně intenzivněji kůži na povrchu celého těla a nabudí emoční srdce způsobem sobě vlastním.

 

Co zažijete?

Očištění vašich čaker pomocí dechu a proudící energie

Odevzdání kontroly a dostání se do stavu naprostého uvolnění, relaxace a radosti

Můžete zažívat stavy nekonečné lásky

Podpoříte v sobě energii vnitřního dítěte

Očista těla a mysli skrze pokročilou práci s dechem a meditací

 

Co získáte?

Posílení sebedůvěry a sebeuvědomění vlastního těla

Porozumění svému tělu skrze dech a práci s energií

Hlubší propojení se svou intuicí a práci se svou myslí

POZOR: Můžete cítit velký příval energii ten večer i několik dní poté 🙂 a také kdykoli při pravidelné praxi 🙂!!!

 

PROČ ČOKOLÁDA?

Čokoláda byla již kdysi hojně využívána ve Střední Americe. Aztékové, Inkové a Mayové ji využívali ke svým rituálním obřadům pro své blahodárné účinky ve fyzickém i psychickém těle. Pro vládce Aztéků bylo denně připravováno 50 šálků čokolády našlehané do pěny a dalších 2000 pro jeho šlechtice. Považovala se za nápoj bohů pro její účinky, která maličko mění vnímání reality stejně tak, jak to dělají antidepresiva. Později se začala vyrábět i ve své tuhé formě.

 

Benefity kvalitní čokolády:

– rozšiřuje cévy a snižuje tak krevní tlak

– působí příznivě na kardiovaskulární systém

– působí proti migrénám a bolestem hlavy

– snižuje srážlivost krve a zvyšuje její cirkulaci v těle (lidé s nízkou srážlivostí krve by si měli dát

pozor a konzumaci omezit)

– flavonoidy v ní obsažené působí velmi blahodárně na tělo, omezují riziko vzniku rakoviny a

zpomalují proces stárnutí

– působí jako ochrana proti artritidě

– snižuje šanci výskytu alergií

– obsahuje důležité látky jako: hořčík, fosfor, draslík, měď, železo, vápník, fluor a jiné

– stimuluje pohybový aparát skrze centrální nervový systém

– působí jako afrodiziakum díky fenyletylaminu

– zvyšuje naši imunitu a psychickou odolnost

– L – arginin zlepšuje naši fyzickou výdrž a potenci u mužů

– zlepšuje koncentraci a schopnost jednoduše si zapamatovat informace

 

KDE: Paběnický mlýn, Paběnice 33, Středočeský kraj (Vzdálenost: 1hod z Praha – Chodov či Černý most)

KDY: Středa 24.10.2018 od 17 do 23,30 hod

KOMU JE URČENO: Komukoli, kdo má chuť se dozvědět více o svém fyzickém a energetickém těle, práci s dechem a zažít své prožívání netradičním přístupem.

CENA: 1100,- Kč (workshop pokročilé pránájámy + kakaový rituál + lehká večeře + materiály k domácí praxi). Cena platí při platbě zálohy do 22.10. Cena poté 1200,-Kč. Možnost objednat ubytování přímo v areálu.

Platební údaje: Zálohu 500,- můžete zaplatit na číslo účtu: 888000440/2010, variabilní symbol: 241018, do poznámky připište, prosím, celé své jméno.

Zarezervujte si své místo včas! Počet míst je omezen 15 účastníky.

Přihláška:

Lektoři:

Ing. Darja Rádha Angel (bodyworker, lektorka jógy a pohybových terapií a práce s tělem)

Miluji tanec, pohyb, jógu, přírodu a terapii dotekem. Z těchto věcí jsem také vytvořila své poslání. Mým cílem je žít život naplno a vědomým způsobem. Mým mottem je: Přemýšlej způsobem, jakým chceš žít! Tanec, jóga, příroda a komunikace skrze dotek je má hlavní náplň života, stejně jako láska. Mým posláním je měnit lidem životy, pomoci jim zažívat radost, štěstí a vnitřní naplnění každý den. Jsem lektorkou pohybových terapií, dynamických i klidných stylů jógy, spontánního tance, terapeutkou, průvodkyní dotekem a vášnivou kuchařkou ajurvédské kuchyně. Posláním mé cesty je práce s vnitřní energií a skrze ní realizace života takového, jaký si ho přejeme mít! Již 10 let se věnuji pohybovým aktivitám a odstraňování bloků v těle skrze pohyb. Vnímám, že žena jako taková je sama o sobě velmi silné a hluboké stvoření.

Projekty: Pobyt v lese (www.pobytvlese.cz), kde spolu s Michalem Seifertem navracíme lidi zpět k přírodě, ke svému vlastnímu jádru a k hledání odpovědí na životní otázky ve svém nitru. Dalším naším projektem je Léčení dotekem (www.radhaangel.cz), kde učíme, jak moc je komunikace dotekem blahodárná pro psychickou pohodu i fyzické zdraví těla. Snažíme se přivést lidi zpět od bezkontaktního jednání ke kontaktnímu a uzdravit tak jejich tělo i vztahy.
Dále pomáhám ženám k návratu zpět ke své ženské energii. Činím tak formou cyklu kurzů – Nespoutaná žena (www.radhaangel.cz), kde se zabýváme zvládání své přirozené ženské role, rozvíjení tvořivosti, sexuality a svých ženských darů. Kurzy probíhají několikrát ročně a pokaždé
přicházím s novým tématem. “Pro ženu není vůbec nic nemožné. Naopak – Pokud si žena něco usmyslí – zkus jít proti ní a buď si jistý, že nevyhraješ. Žena žije v lásce a tam není vítěz ani poražený, tam jsou vítězové vždy dva.”

V neposlední řadě jsme s Michalem vytvořili dva online kurzy jógy. Ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že čekáme miminko, to byla cesta, jak i nadále zůstat v kontaktu se svými žáky a provázet je jinou formou na jejich cestě jógy. Jde o Senzuální chakra jógu a Gravid jógu. Oba online kurzy budou velmi brzy uvedeny na trh.

Na své cestě jógy jsem se před těhotenstvím věnovala učení svých žáků, budoucích lektorů jógy, pomáhám zdokonalovat vlastní praxi také současným lektorům a mimo jiné jsem vedla v Hatha józe také zkušenou jogínku zpěvačku Björk.

Více o Darji na: www.radhaangel.cz, www.nespoutanezeny.czwww.pobytvlese.cz.

 

Michal Seifert (bodyworker, průvodce Pobytem v lesem)

Dlouhá léta pracoval v IT, vrcholově létal leteckou navigaci, má tři malé děti. Po objevení osobního rozvoje a práce s tělem, opustil dobře placenou práci v IT a vydal se na vlastní cestu. Nějakou dobu pracoval pro EASE – European academy of somatic education na kurzech osobnostního rozvoje, zejména na rozvoji mužů a kurzech práce s tělem a intimitou. V současné době pracuje ve svých projektech Art of Touch – Léčení dotekem (www.artoftouch.cz), kde se zabývá prací s tělem a Pobyt v lese (www.pobytvlese.cz), kde spolu s Darjou provází lidi do největší hloubky sebe samých skrze samotu a přírodu. Se Sidem Smutným je spolutvůrce v projektu Zralý muž – (www.zralymuz.cz) a spoluprůvodcem  v unikátním výcviku Léčení zvířat a jejich majitelů. V letošním roce Michal zakoupil rozlehlou nemovitost, kde buduje retreatové a meditační centrum. Rád by, aby toto krásné místo s nádhernou energií sloužilo pro návrat lidí k přírodě a k sobě samým, nejen jako základna pro Pobyt v lese, ale i jógové a meditační pobyty.

Michal:“Začal jsem si uvědomovat, že život má neomezené možnosti a seberozvoj v něm může být nekonečný. Došlo mi že to, co se v našem životě děje, závisí jen na nás a je jen na nás, kam budeme směřovat. Stal jsem se obdivovatelem zázraků života a toho, co v něm prací na sobě můžeme dokázat. Baví mě odstraňovat pouta a hranice ze svého života a také z životů dalších lidí. Skrze práci s tělem a terapiemi v lese pomáhám lidem v objevování jejich darů, léčení strachů, přijetí svých temnot a stínů, pomáhám léčit stará zranění, jizvy, emoční bloky v těle a pocity vlastní nedokonalosti. Mým záměrem je otevírat muže a ženy k tomu, aby poznali plný potenciál svého těla a mysli, aby se otevřeli potěšení a zcitlivěli sebe a své tělo natolik, že mohou zažívat větší potěšení a žít svůj život intenzivně v radosti a lásce.”

Více o Michalovi na:  www.pobytvlese.cz , www.pabenickymlyn.cz.

1100 Kč

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *