KVĚTEN: Základy ajurvédy a ajurvédské vaření I.

Láká vás proniknout do tajů kulinářského umění jedné z nejchutnějších kuchyní světa? Indické a co více léčivé ajurvédské kuchyně? Dostat do povědomí principy prevence zdraví a léčení rozmanitých onemocnění pomocí stravy a dostupných bylin. Za dva dny se můžete dozvědět základní principy, praktické tipy indické ajurvédy a postupy ajurvédského vaření – umění, které jsem po 2 roky studovala přímo v Indii a od indického lékaře. Jako bonus pak přidám, alternativy pro výrobu medicíny z českých bylin!

Co se na workshopu dozvíte?

 • Základy ajurvédy: dělení – guny, dóši, podstatata našeho těla a typy osob
 • Výroba domácí ajurvédské medicíny v našich podmínkách
 • Vhodně a nevhodné kombinace jídla dle ajurvédy
 • Ajurvédské byliny a jejich ekvivalenty mezi českými bylinami
 • Podstata potravin a jejich vliv na zdraví člověka
 • Kontraindikace v ajurvédě
 • Koření – jeho léčebné účinky a využití
 • Principy vaření dle ajurvédy
 • Ajurvédské vaření v praxi a z lokálních surovin

Co budeme vařit?

 • Snídaně (Keralská rýžová placka Appam, Kokosové chutney)
 • Pravý masala chai z indických plantáží
 • Oběd (Ajurvédská polévka, Dhal, Potato Stew, rice nudles, cumin rice, Jogurtová rajta, Carrot Thoran)
 • Dezert (Zeleninová halva)
 • Výroba domácího ghee
 • Výroba sýru paneer
 • Kanji – jídlo používané při očistách
 • Večeře (Panner aloo mutter + chappati placka)

Ajurvéda je celostní a detailně propracovaný systém prevence a udržování člověka zdravého. Popřípadě léčby, která je velmi účinná spolehlivá. Avšak ryzí ajurvéda se soustředí předně na to, abychom žádné nemoci nepodlehli. Stará se o náš psychický i fyzický stav tak dobře, aby udržela vnitřní rovnováhu těla a duše v dokonalé harmonii.

Ajurvéda je věda o životě. Její hlavní koncentrace je směřována na zachování lidského zdraví, tudíž se z velké části zabývá prevencí chorob. Její další část pak směřuje k tomu, jak již vzniklé choroby léčit. Avšak vždy je mnohem snadnější a smysluplnější své zdraví zachovávat. A tomu se budeme také na workshopu věnovat.

Kdy? 28.5.-29.5. (sobota 10 – 17,00 a neděle 9,30 do 16,30)

Kde? Kolín

Kurzovné činí: 5500,- (včetně skript a receptů, surovin pro vaření a konzumaci, bohatá 2denní strava zajištěna :-)) při zaplacení registračního poplatku do 15.5. 2022. Cena poté 6000,-. Výše registračního poplatku je 1500,-Kč po jeho zaplacení bude vaše místo zarezervováno. POZOR Počet míst je omezen 10 účastníky! Ubytování není zahrnuto v kurzovném a můžeme ho pro Vás zajistit, prosím napište to v přihlášce do poznámky.

Platební údaje: Zálohu můžete zaplatit na číslo účtu: 2800402410/2010, variabilní symbol: 280522, do poznámky připište, prosím, celé své jméno.

Láká vás více než jen kurz vaření? Co takhle cesta do čarokrásné Indie… Yoga & Ayurveda v INDII 2022

Registrace na  workshop ajurvédského vaření zde:

Lektorka:

Ing. Darja Rádha Angel (bodyworker, lektorka jógy a pohybových terapií a práce s tělem)

Být celistvou šťastnou bytostí žijící v hojnosti a lásce, pro mě znamená, neustálou a hlubokou práci na sobě samé a plnění svého životního záměru. Mým cílem je vést lidi ke svobodě, lásce a otevření, tak aby mohli poznat sami sebe a dokázali dojít k naplňování svého záměru, očistili energetickou zátěž rodiny a minulosti a žili tady a teď a sami za sebe. Dělá mi radost léčit lidi skrze jógu, tanec, masáže, ajurvédu, léčivé fyzické i energetické doteky.

O ajurvédu jsem se začala zajímat díky své perfektní zkušenosti s ajurvédskou medicínou, která mi doslova zachránila kůži. Naproti tomu běžná medicína vůbec nezabírala. Rozhodla jsem se, díky této příhodě a svému zájmu o nutriční výživu a masáže, ajurvédu studovat přímo v Indii. Absolvovala jsem 2leté studium ajurvédské terapie pod vedením indického lékaře. Několik měsíců jsem žila v rodinách ajurvédských lékařů a studovala tamní tajemství ajurvédské kuchyně. To, co jsem se naučila tam, jsem s respektem k principům ajurvédy a po konzultaci s ajurvédským lékařem, mírně transformovala tak, abychom mohli využít také suroviny z našeho klimatického pásma, které jsou našemu tělu bližší a jsou pro nás dostupnější.

Více o Darji na: www.radhaangel.czwww.lecenidotekem.cz

 

3990 Kč

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *