KAKAOVÝ RITUÁL

Kakao je dle indiánské tradice klíč k nitru, srdci a vnitřnímu dítěti. Otevírá v nás hluboce skrytá místa a otevírá je jemným a pečujícím způsobem. Energie kakaa velmi rezonuje s naším vnitřním dítětem a pozývá ho k nám do světa dospělých. Dává mu možnost projevit se, pobýt s námi a sdělit to, co je důležité. Kakao dokáže otevřít, vynést na povrch a uzdravit naše niterná zranění a křivdy nejen z dětského věku. Dokáže velmi jemně navnímat a přenést náš záměr do hmoty a otevřít nám tak to, co je potřeba. V indiánské tradici je tato plodina spojena s vášní, láskou, uvolněním, radostí, potěšením, sexuální energií a štěstím. Působí jako afrodiziakum a stimuluje náš energetický systém. Zvláště silně působí na naše energetické centrum lásky a vztahů – srdeční čakru – Anáhatu a naše emoční centrum čakra Solar plexu – Manipúru. Během rituálu zažijete očistnou dechovou praxi čaker, spontánní tanec či pohyb očišťující naše energetické tělo a vedenou meditaci pohybem. 

Kakaové obřady vedu již 6 let a zažila jsem s nimi spoustu krásných příběhů. Ještě úplně jiný rozměr pro mě dostaly po indiánském zasvěcení do tajů kakaa od mexických porodních babiček Angeliny Martinez a Lality z tradice Muisků. 

Kakao používám při rituálech převážně ve formě obřadní čokolády, což jsou boby + kakaové máslo, které vytvoří konzistentní kakaovou hmotu (asi chápete, že od klasické čokolády jsme ještě pořád hodně daleko…i když nic proti ní <3)

Kakao je v čisté podobě díky svému složení velmi zajímavé na cestě objevování vlastního těla, dotekové a emoční citlivosti a meditativní koncentrace. Potkání svého těla s kakaem v této ceremoniální a koncentrované podobě bývá velkým překvapením a novým objevným potkáním se se sebou samým. Tento stav umožňuje experimentovat se svou přítomností, spontánností a hravostí. Rozproudí v těle divokou energii, okysličí několikanásobně intenzivněji kůži na povrchu celého těla a nabudí emoční srdce způsobem sobě vlastním.

 

Obřadní čokoláda:

Jedná se o kakaovou hmotu ve své nejčistější podobě – 100% raw kakaovou pastu z nepražených kakaových bobů z Ekvádoru. Obsah kakaového másla v této kakaové hmotě je 50 – 55%. A při jejím zpracování se používají teploty do 42°C. Během rituálu dostanete kalíšek horké obřadní čokoládu a můžete si ji dle potřeby ochutit medem, třtinovou šťávou a kořením. Kakaový rituál doporučuji provést na lačný žaludek…tedy posledním jídlem by měla být snídaně, pokud se rituál provádí večer.

 

Co zažijete?

Očištění vašich čaker pomocí dechu a proudící energie

Odevzdání kontroly a dostání se do stavu naprostého uvolnění, relaxace a radosti

Můžete zažívat stavy nekonečné lásky

Podpoříte v sobě energii vnitřního dítěte

Očista těla a mysli skrze pokročilou práci s dechem a meditací

 

Co získáte?

Posílení sebedůvěry a sebeuvědomění vlastního těla

Porozumění svému tělu skrze dech a práci s energií

Hlubší propojení se svou intuicí a práci se svou myslí

POZOR: Můžete cítit velký příval energii ten večer i několik dní poté 🙂 a také kdykoli při pravidelné praxi :-)!!!

 

PŘIPRAVOVANÉ KAKAOVÉ RITUÁLY:

KAKAO A DECH – Kolín – 30.8. v 17,30 – více informací ZDE.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *